Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua as avea o intrebare .Tocmai am vandut o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua as avea o intrebare .Tocmai am vandut o masina cu contract ...

buna ziua as avea o intrebare .Tocmai am vandut o masina cu contract de vanzare cumparare am inregistart contractul la fiscal ,intrebarea mea este daca cumparatorul nu se duce cu contractul de vanzare cumparare la fiscal ii intra automat lui de plata masina la fiscla sau la primarie ca asa am citit pe cateva forumuri si nu mai stiu ce sa cred sau doar se suspenda inmatricularea dupa 90 de zile pana in momentul in care el se va duce sa o inscrie va multumesc mult pentru ajutor
Nu intra nimic automat. Cumparatorul si vanzatorul trebuie sa mearga fiecare la primarie-taxe si impozite si la politie, cumparatorul pentru luare in evidenta si vanzatorul pentru scoatere din evidenta.
ati scos masina de la dvs de pe rol ? I-ati dat fiscalul cumparatorului ? daca da, nu va mai intereseaza mai departe, ati facut tot ce trebuia.
gi-jane2, moderator