Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna seara am o intrebare dupa ce am facut contractul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna seara am o intrebare dupa ce am facut contractul de vanzare ...

buna seara am o intrebare dupa ce am facut contractul de vanzare cumparare masina apare automat in evidenta fiscala a cumparatorului sau la primarie sau trebuie sa se duca cu actele si sa o ia la fiscla pe numele lui .Am citit ca , daca nu inmatriclueaza masina in termen de 90 de zile i se suspenda inmatricluarea ,dar taxele ii vin automat de la primarie ca asa am citit pe anumite forumuri sau raman si taxele si inamtricularea in aer pana se duce sa inscrie masina va multumesc
alexandrasonya, utilizator
Noul proprietar trebuie sa treaca masina pe numele sau la primarie-taxe si impozite si la politie.
Vechiul proprietar trebuie sa scoata de pe numele sau masina de la taxe si impozite din primarie si respectiv de la politie.