avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salut. Este normal sa semnez condica de prezenta la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salut. Este normal sa semnez condica de prezenta la lucru la ...

Salut. Este normal sa semnez condica de prezenta la lucru la ora 8AM insa eu la 7 si 15 AM sa fiu deja la sediu, schimbat in hainele de munca si imediat dupa si pe drum spre locul unde se desfasoara activitatea mai specific?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 22:11, 11 Ianuarie 2022
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Normal condica se semnează la sosire în unitate.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
daca programul incepe la 8, e problema dvs ca veniti la 7.
Toti venim la 7 si ne obliga sa semnam la ora 8.
Cum va obliga?
de ce veniti la 7 ?

Alte discuții în legătură

Condica de prezenta emillius emillius Buna ziua, Daca in punctul de lucru am si angajati reprezentanti de vanzari care mai mult de jumatate de zi sunt pe teren, acestia vor trebui sa semneze in ... (vezi toată discuția)
Angajatorul ma forteaza sa imi schimb programul de lucru si eu nu vreau. gabrielspp gabrielspp Va salut. Problema mea este urmatoarea, lucrez in cadrul unui spital la compartimentul aprovizionare ...noua conducere a spitalului a venit cu ideea de a ... (vezi toată discuția)
Implementare program flexibil marianflorinl marianflorinl Cum pot introduce in CIM al unui angajat part-time, posibilitatea de program flexibil? (vezi toată discuția)