Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vă rog, am nevoie de un model de notificare! Bună ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vă rog, am nevoie de un model de notificare! Bună ziua! Am ...

Vă rog, am nevoie de un model de notificare!
Bună ziua! Am câștigat un litigiu de muncă ,a fost redactată si hotărârea , au trecut si cele 10 zile în care administratorul putea face apel. Avocatul care m-a reprezentat spunea că dupa acest termen de 10 zile pot sa trimit o notificare prin care să solicit drepturile câștigate în proces.
Mă poate ajuta cineva cu un model de notificare?
Trebuie să trimit această notificare prin poștă, curier rapid? O pot trimite și prin email sau whatsapp, ținând cont că eu comunicam astfel cu administratorul?
Cât trebuie să aștept un răspuns?
Notficarile se transmit dr regula prin executor judecătoresc,prin avocat sau macar prin poștă cu confirmare de primire.Treceti ce termen doriti iar dacă nu se conformează va adresați unui executor judecătoresc după ce legalizati sentința.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Mulțumesc, dar aș avea nevoie de un model de notificare. Încă ceva: ce presupune această legalizare a sentinței?
Vedeti acest link
[ link extern ]

O puneti adapta.
Mulțumesc mult pentru model! Pot trimite această notificare fără legalizarea sentinței, de care pomenea cineva?
Ar fi bine sa fie trimisa si copia sentintei legalizate.