avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare cheltuieli de judecata.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare cheltuieli de judecata.

buna ziua, am castigat un proces cu o firma recuperatoare de datorii, am castigat si cheltuielile de judecata
nu au facut apel , au trecut cele 10 zile de cand puteau face apel-recurs
stie cam in cat timp voi recupera banii cheltuielile de judecata , am nevoie pentru a incepe un alt proces
multumesc
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 20:27, 23 Noiembrie 2015
trimiteti-le o notificare prin care puneti-le in vedere sa va achite cheltuielile de judecata conform sentintei. In paralez, legalizati sentinta la instanta care a pronuntat-o.
Daca nu se conformeaza, angajati un executor judecatoresc
multumesc de raspuns, in cazul in care totul merge bine si se conformeaza cam cat dureaza ?
Un executor judecatoresc va poate spune cat dureaza tinand cont de experienta avuta in astfel de cazuri,in principiu cateva luni cel putin ,depinde si de forma executarii silite aleasa,poprire,executare bunuri mobile,imobile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani de la dgpmb, conform hotararii irevocabile pronuntate de instanta anddioana anddioana Buna seara, am castigat, partial, un proces cu DGPMB pt ridicarea masinii - adica, instanta a obligat DGPMB sa-mi restituie taxa platita pt ridicarea masinii ... (vezi toată discuția)
Vă rog, am nevoie de un model de notificare! bună ziua! am ... LaurLucreția LaurLucreția Vă rog, am nevoie de un model de notificare! Bună ziua! Am câștigat un litigiu de muncă ,a fost redactată si hotărârea , au trecut si cele 10 zile în ... (vezi toată discuția)
Procedura recuperare cheltuieli judecata acordate de instanta apetra apetra Am castigat un proces si trebuie sa primim cheltuieli judecata. Care este procedura pentru recuperarea lor? (vezi toată discuția)