Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare cheltuieli de judecata.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare cheltuieli de judecata.

buna ziua, am castigat un proces cu o firma recuperatoare de datorii, am castigat si cheltuielile de judecata
nu au facut apel , au trecut cele 10 zile de cand puteau face apel-recurs
stie cam in cat timp voi recupera banii cheltuielile de judecata , am nevoie pentru a incepe un alt proces
multumesc
trimiteti-le o notificare prin care puneti-le in vedere sa va achite cheltuielile de judecata conform sentintei. In paralez, legalizati sentinta la instanta care a pronuntat-o.
Daca nu se conformeaza, angajati un executor judecatoresc
multumesc de raspuns, in cazul in care totul merge bine si se conformeaza cam cat dureaza ?
Un executor judecatoresc va poate spune cat dureaza tinand cont de experienta avuta in astfel de cazuri,in principiu cateva luni cel putin ,depinde si de forma executarii silite aleasa,poprire,executare bunuri mobile,imobile.