Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca am primit 60 de zile in folosul comunitatii si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca am primit 60 de zile in folosul comunitatii si intre timp lucrez in constructii fara contract de munca,pot beneficia de 3 ore=o zi de munca?sau trebuie sa am contract de munca?

munca neremunerata in folosul comunittii
Buna ziua

Munca prestata de dvs. , cu sau fara contract de munca, nu are nicio legatura cu obligatia prevazuta de sentinta penala.
Pt munca in folosul comunitatii, va trebui sa va prezentati la locul de munca prevazut in sentinta.