avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minori de unde trebuie sa l obțin?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minori de unde trebuie sa l obțin?

Program vizita minori de unde trebuie sa l obțin?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună dimineața!
Daca vă înțelegeți cu fostul soț/fosta sotie mergeți la un notar și încheiați un acord în acest sens al vizitei minorului!
In caz contrar, trebuie chemat fostul soț/fosta sotie in judecată, iar instanța va pronunța o hotărâre în sensul stabilirii unui program de vizitare minor, pe baza probelor administrate.
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Mulțumesc mult!

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună dimineața!
Daca vă înțelegeți cu fostul soț/fosta sotie mergeți la un notar și încheiați un acord în acest sens al vizitei minorului!
In caz contrar, trebuie chemat fostul soț/fosta sotie in judecată, iar instanța va pronunța o hotărâre în sensul stabilirii unui program de vizitare minor, pe baza probelor administrate.
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Cu plăcere!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua am și eu o întrebare eu sunt divorțată de soțul ... VAsilic VAsilic Bună ziua am și eu o întrebare eu sunt divorțată de soțul meu și din căsătoria anterioară aveam doi copii la divorț sau separat copii fata la mine ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, ambii parinti au decedat in interval de 10 zile, unul ... ursamajor ursamajor Buna ziua, ambii parinti au decedat in interval de 10 zile, unul dupa celalalt. Cum procedam cu succccesiunea? Suntem 2 surori si dorim sa deschidem procedura ... (vezi toată discuția)
Un parinte stabilit intr o alta tara ue, poate cere in instanta, ... denisa25 denisa25 Un parinte stabilit intr o alta tara UE, poate cere in instanta, suplinirea acordului meu, de a i se stabili si la el domiciliul, desi in hotararea definitiva ... (vezi toată discuția)