Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minori de unde trebuie sa l obțin?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minori de unde trebuie sa l obțin?

Bună dimineața!
Daca vă înțelegeți cu fostul soț/fosta sotie mergeți la un notar și încheiați un acord în acest sens al vizitei minorului!
In caz contrar, trebuie chemat fostul soț/fosta sotie in judecată, iar instanța va pronunța o hotărâre în sensul stabilirii unui program de vizitare minor, pe baza probelor administrate.
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Mulțumesc mult!

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună dimineața!
Daca vă înțelegeți cu fostul soț/fosta sotie mergeți la un notar și încheiați un acord în acest sens al vizitei minorului!
In caz contrar, trebuie chemat fostul soț/fosta sotie in judecată, iar instanța va pronunța o hotărâre în sensul stabilirii unui program de vizitare minor, pe baza probelor administrate.
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Cu plăcere!