Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua am și eu o întrebare eu sunt divorțată ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua am și eu o întrebare eu sunt divorțată de soțul ...

Bună ziua am și eu o întrebare eu sunt divorțată de soțul meu și din căsătoria anterioară aveam doi copii la divorț sau separat copii fata la mine bărbatul la el fără a avea dreptul de vizita va rog frumos dacă îmi puteți spune ce a-și putea face să pot să-mi eau și baeatul la mine
Puteti consulta un avocat si demara o actiune in instanta de stabilire/modificare a domiciliului minorului la dvs.
Ce varsta au copii?
Bună dimineața!
Daca nu vă înțelegeți pe cale amiabilă să luați și băiatul la dvs , îl acționați în judecată pe fostul soț și solicitați acest lucru, daca bineînțeles considerați că s-au schimbat condițiile dvs. avute în vedere de instanța de judecată anterior!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti