Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am si eu o întrebare. Avem pe rol un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am si eu o întrebare. Avem pe rol un dosar civil (părinții ...

Bună ziua. Am si eu o întrebare. Avem pe rol un dosar civil(părinții mei au fost dați în judecata deoarece sunt învecinati cu un drum comunal ce apare în actele primăriei ca fiind de 5 m , el în realitate a fost de 3 m de când se știe....) ,astazi a fost proba cu interogatoriul părților dar avocatul nostru(care nu a vrut sa se prezinte) a zis ca ei vor fi întrebați doar de către judecător despre acesta speță, ei în schimb au fost întrebați de avocații celorlalte părți implicate în proces și s au simțit cumva puși la zid. Se mai poate face ceva în acest sens? Vreo întâmpinare sau completarw adusa la dosar prin care sa reușim sa ne spunem și punctul nostru de vedere. Sau ramane final și faptul ca nu au știut sa răspundă și sa pună întrebări celorlalți ei nefiind pregătiți de acest lucru va duce din start la o bila negativa în dosar...
Fiind consemnate deja intrebarile si raspunsurile cu ocazia interogatoriilor, ramane ca instanta sa aprecieze in coroborare cu celelalte probe pe baza acelor audieri in decizia ce se va pronunta. Avocatul ar putea solicita reaudierea de martori sau completarea interogatoriului dar din practica foarte rar sa se admita de instanta in afara momentului in care aceste interogatorii au fost deja finalizate la termenul stabilit.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
E greu de spus care e situatia fara a cunoaște actele din dosar,depinde ce solicită reclamantul,ce se dorea a se dovedi cu interogatoriu etc.In general conteaza mai mult expertizăa si actele decât raspunsurile la interogatoriu.Acum depinde si dacă au inteles intrebarile,ce au răspuns,etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat