Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Master 2006
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Master 2006

Salutare tuturor. Sper ca am nimerit topic-ul potrivit, iar daca nu, sa nu se supere nimeni. Am o intrebare legata de cursurile de master de anul acesta de la Fac. de Drept (Universitate). Din cate am vazut, vor fi 2 probe scrise (ma intereseaza master la cariera judiciara, unde se da examen din civil si penal). Insa nu se precizeaza ce fel de probe scrise (grile, sinteza, etc.). Are cineva idee cum este examenul? Multumesc anticipat.

pot sa-ti spun doar ca acum 2 ani s-au dat sinteze.poti intreba si la secretariatul facultatii.

Eu stiu ca anul trecut s-a dat grila.Intreaba la secretariatul fac
Tot grila o sa fie.Din cate am inteles mai toti vor merge pe varianta aceasta,este mai putin contestabila.Desi mie nu imi place.

exmaenul e greu. daca vrei pe locurile fara plata .. e si mai greu .. ca te bati cu aia de la INM.
Le mareste astia bursa daca merge si la cursuri de master.
am vrut sa ma inscriu si eu la master, dar am renuntat.Gasisem la Titu Maiorescu.Mi-am dat seama ca pierd timp pretios mergand la cursuri .Pt cine are insa alte intentii decat ale mele si anume de a da la magistratura, merita.Cel putin la salariu cred ca s-ar tine cont.Stiu sigur de cei care a doctoratul facut, ca au un coeficient de salarizare mai mare
nu prea cred ca se pune problema salarirarii in functie de doctorat.

plus de asta la universitatile private admiterea se face pe baza de dosar. nici urma de examen