Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cu copilul la doctor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cu copilul la doctor

Bună seara, am și eu o întrebare, doresc sa duc copilul la un control de consiliere psihologica, copilul nostru are 3 ani și 3 luni și încă nu vorbește doar 2 cuvinte mama și tata, și are o stare care necesita controlul unui medic psihiatric, dar mama nu vrea
Manuela Rășină, administrator
Cunosc 2 cazuri în care copiii au început să vorbească după vârsta de 4 ani şi când s-au pornit, au vorbit corect. Probabil, copilul a fost văzut de medici, nu vă impacientaţi.
Daca ati primit recomandare de la medic sa mergeti cu copilul la psiholog, mergeti. Daca mama nu e de acord si vi se cere si acordul ei, apelati la instanta si cereti suplinirea acordului si pe calea ordonantei presedintiale.
gi-jane2, moderator