Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui decedat ...

Buna ziua,
Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui decedat cum pot intra in posesia dividentelor.
Multumesc!!!
Mihaela Marusi, utilizator
Mergeti la un notar din localitatea unde a avut ultimul domiciliu si dezbateri succesiunea.
In masa succesorala includeti si actiunile respective si apoi cu certificatul de mostenitor mergeti la firma unde sunt actiunile pentru a le trece pe numele dvs.
Multumesc frumos!!