avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui decedat ...

Buna ziua,
Dacă sunt singura moștenitoare a tatălui decedat cum pot intra in posesia dividentelor.
Multumesc!!!
Ultima modificare: Joi, 2 Decembrie 2021
Mihaela Marusi, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihaela Marusi , utilizator 11:47, 2 Decembrie 2021
Mergeti la un notar din localitatea unde a avut ultimul domiciliu si dezbateri succesiunea.
In masa succesorala includeti si actiunile respective si apoi cu certificatul de mostenitor mergeti la firma unde sunt actiunile pentru a le trece pe numele dvs.
Multumesc frumos!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire.proprietar czaba czaba Sunt singurul fiu si singura ruda a tatalui meu decedat acum o luna,cum devin propeietar al spatiului detinut de acesta (vezi toată discuția)
Mostenire ContSters291019 ContSters291019 Titularii a doua conturi bancare au decedat. Eu sint inputernicita. Ce acte imi trebuie ca sa trec sumele pe numele meu. Trebuie trecute in actul de ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire - cum intram in posesia documentelor necesare? moisa simona moisa simona Va rog ajutatima ,tatal meu a decedat acum 1an si4 luni ,in familie mai sunt o mama un frate si doua surori( cu mine 2), toti majori ,intrebarea este cum se ... (vezi toată discuția)