Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara am fost trimis forțat în concediul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara am fost trimis forțat în concediul de odihna ni ...

Bună seara am fost trimis forțat în concediul de odihna ni mi sa dat zilele de concediu în scris nici banii ce sa fac? . Am mai puțin de un an
Buna seara
Fiecare salariat are dreptul la minim 20 de zile lucratoare/an raportat la timpul lucrat si corelativ are obligatia de efectua aceste zile de CO pana la sfarsitul anului calendaristic, cu exceptia unor motive justificate.
Acordarea CO nu este legata de o perioada minima de activitate prestata anterior.
Mai multe gasiti aici [ link extern ] /
Despre ce bani este vorba?