avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... printr-o sentinta penala am fost obligat la plate ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

printr-o sentinta penala am fost obligat la plate daunelor morale ...

printr-o sentinta penala am fost obligat la plate daunelor morale catre partea vatamata in cuantum de osuta milioane lei vechi sub aspectul savarsiri a infractiuni de hartuire in mediul online .Nu am aceasta suma atat de mare sa dau ca daune morale fapt pe care ilo voi invedera si in apelul declarat ce se intampla daca nu voi da aceasta suma pe care nu mi-o permit .Se transforma in inchisoare daca nu dau acesti bani
Cel mai recent răspuns: Ioan Viorel Danciu , Mediator 06:10, 7 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie mers cu hotararea instantei la avocat pentru a se analiza hotararea.
Asa veti putea afla exact situatia juridica si posibilele consecinte juridice.
Nu se poate discuta la modul general daca se face sau nu inchisoare.
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veti fi executat silit, nu veți face inchisoare.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fara a se vedea hotararea de avocat este greu de spus.
Sunt destule cazuri in care oamenii ajung la inchisoare in astfel de cazuri din aceste motive.
Omul stie el ceva...
Ultima modificare: Duminică, 5 Decembrie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vestea bună este că puteți negocia cu partea vătămată modalitatea de plată. Căutați un mediator și va ajută. Nu faceti închisoare dacă nu plătiți dar puteți fi executat silit. Se poate evita asa cum am spus mai sus. Spor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier si despagubire rca giani_cainele giani_cainele in anul 2009 am avut un accident de circulatie unde am lovit o alta masina si persoana de la volan a suferit mai multe contuzii si fractura la mandibula motiv ... (vezi toată discuția)
Executare Cornel333 Cornel333 Seara buna. Sunt obligat de partea vatamata , sau cum se cheama, sa ii platesc daune morale. Mi-a spus ca daca nu voi achita, imi va chema un ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata cercetasa cercetasa dupa un proces penal pt. vatamare corporala eu fiind inculpatul daca pierd procesul cheltuielile de judecata in ce consta????????? o expertiza medicala ... (vezi toată discuția)