Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... printr-o sentinta penala am fost obligat la plate ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

printr-o sentinta penala am fost obligat la plate daunelor morale ...

printr-o sentinta penala am fost obligat la plate daunelor morale catre partea vatamata in cuantum de osuta milioane lei vechi sub aspectul savarsiri a infractiuni de hartuire in mediul online .Nu am aceasta suma atat de mare sa dau ca daune morale fapt pe care ilo voi invedera si in apelul declarat ce se intampla daca nu voi da aceasta suma pe care nu mi-o permit .Se transforma in inchisoare daca nu dau acesti bani
Trebuie mers cu hotararea instantei la avocat pentru a se analiza hotararea.
Asa veti putea afla exact situatia juridica si posibilele consecinte juridice.
Nu se poate discuta la modul general daca se face sau nu inchisoare.
Veti fi executat silit, nu veți face inchisoare.
Fara a se vedea hotararea de avocat este greu de spus.
Sunt destule cazuri in care oamenii ajung la inchisoare in astfel de cazuri din aceste motive.
Omul stie el ceva...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Vestea bună este că puteți negocia cu partea vătămată modalitatea de plată. Căutați un mediator și va ajută. Nu faceti închisoare dacă nu plătiți dar puteți fi executat silit. Se poate evita asa cum am spus mai sus. Spor.