avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua! Mai este real sa obtii recuperarea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua! Mai este real sa obtii recuperarea creantelor de la ...

Buna ziua!
Mai este real sa obtii recuperarea creantelor de la o firma intrata in faliment?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 13:34, 6 Decembrie 2021
Se poate incerca,inscriere la masa credala etc.In general sansele sunt mici ,se indestuleaza statul pt creantele bugetare iar ls final cei cate nu au creante garantate(daca mai exista ceva active etc)Depinde de la caz la caz..
Se poate incerca,inscriere la masa credala etc.In general sansele sunt mici ,se indestuleaza statul pt creantele bugetare iar ls final cei cate nu au creante garantate(daca mai exista ceva active etc)Depinde de la caz la caz..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate in insolventa , reorganizare judecatoreasca elicoidal elicoidal va rog sa-mi spuneti daca o societate imi datoreaza 1 miliard de ron , si ea se afla in insolventa, in reorganizare judecatoreasca , este obligata sa-mi ... (vezi toată discuția)
Pot sa recuperez banii de la o firma aflata in insolventa? Cristina152 Cristina152 am facut contract cu o firma care a cazat lucratorii pt o perioada la pensiunea mea, banii urmand sa-i plateasca la sfarsitul perioadei cazarii. Problema e ca ... (vezi toată discuția)
Procedura judiciara mihaelasopterean mihaelasopterean m-ar interesa sa stiu in ce consta procedura judiciara si in ce conditii se poate instituii aceasta procedura.si m-ar mai interesa cum se pot recuperare ... (vezi toată discuția)