Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua! Mai este real sa obtii recuperarea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua! Mai este real sa obtii recuperarea creantelor de la ...

Buna ziua!
Mai este real sa obtii recuperarea creantelor de la o firma intrata in faliment?
Se poate incerca,inscriere la masa credala etc.In general sansele sunt mici ,se indestuleaza statul pt creantele bugetare iar ls final cei cate nu au creante garantate(daca mai exista ceva active etc)Depinde de la caz la caz..