Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... În cazul în care am datorii vechi acumulate la fisc ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

În cazul în care am datorii vechi acumulate la fisc ca persoana ...

În cazul în care am datorii vechi acumulate la fisc ca persoana fizica autorizată, pe care în acest moment nu le pot achita, îmi poate fiscul confisca de exemplu masina?
Multumesc
Bună ziua! Va poate executa silit Anaf, insa verificati daca datoria nu s-a prescris. Este prescrisă daca au trecut 5 ani de la scadență. Daca e prescrisa, înregistrați cerere de chemare în judecată prin care sa solicitați constatarea prescripției.