Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pe luna noiembrie a.c. ore lucratoare 168. Salariatul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pe luna noiembrie a.c. ore lucratoare 168. Salariatul a fost ...

Pe luna noiembrie a.c. ore lucratoare 168. Salariatul a fost prezent toata luna si a lucrat si in 30 noiembrie, zi pentru care primeste liber (in urmatoarele 30 zile). Cum il pontez cele 8 ore lucrate in 30 noiembrie?
Salariatul va figura cu 8 ore lucrate in data de 30.11, urmand ca in ziua in care va beneficia de timpul liber, echivalent zilei de sarbatoare legala in care a lucrat, sa figureze in pontaj cu "Liber (L)" sau "Recuperare (R)".