Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce date personale sunt necesare pentru a factura PF ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce date personale sunt necesare pentru a factura PF din afara Romaniei?

Buna ziua,

Am o intrebare legate de facturarea clientilor Persoana Fizica din afara Romaniei.
Stim ca pe teritoriul Romaniei un SRL, trebuie sa mentioneze pe factura destinata unei Persoane Fizice (PF nu PFA) CNP-ul. Ce trebuie sa treci pentru PF din afara Romaniei, EU si non-EU?

Multumesc,
Mircea
nume prenume , adresa , tara
Intrebarea mea este legata strict de date de Identificare cum ar fi serie ID sau ceva similar.
nu e necesar . Sunt suficiente datele pe care le-am zis mai sus . Eventualul TVA datorat se plateste de catre emitentul facturii nu de PF .
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal