Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara, momentan sunt in CCC ,copilul împlinește ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara, momentan sunt in CCC ,copilul împlinește varsta ...

Buna seara, momentan sunt in CCC ,copilul împlinește varsta de 2 ani pe data de 2 martie 2022 cand trebuie sa reîncep activitatea pentru a beneficia de stimulentul de inserție Si cand trebuue sa anunt angajatorul ca ma întorc la serviciu( nu beneficiez de luna tatalui) , astept răspunsuri, multumesc
În cazul persoanei îndreptățite care are calitatea de salariat și care se întoarce la activitatea profesională pentru a obține stimulentul de inserție acordat în condițiile art. 7 din OUG 111/2010 aceasta are obligația de a anunța, în scris, angajatorul cu cel puțin 30 de zile înainte intenția de reluare a raportului de muncă sau de serviciu.