Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legislatie chirie Austria
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legislatie chirie Austria

Legislatie Austria chirii
Buna ziua, as dori sa aflu, va rog frumos, daca in Austria, fiind in perioada pe lockdown si fara salariu deoarece locul de munca este inchis, pot fi evacuata din locuinta unde stau cu chirie, daca nu o pot plati (nu din vina mea). Sau si mai rau, daca pot face inchisoare pentru asa ceva. Mentionez ca am cu mine si 3 pisici. Va multumesc.
chitaila, utilizator
V-ar fi util sa va interesati acolo, poate acorda statul ceva compensatii pt cei care nu au putut munci in perioada asta, bani cu care sa va platiti chiria, pt ca nu, nicaieri nu puteti sta gratis. Va puteti intelege cu proprietarul si pt o pasuire.