Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut masina celuilalt ...

Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut masina celuilalt pe asigurare nu a fost valoare mare .După cit timp scade asigurarea? ca de atunci plătesc foarte mult astăzi am făcut o asigurare la alta masina și am plătit 780 RON.pe 6 luni motor 1.4 benzina și am virsta 48 de ani
Buna ziua,

In urma insolventei asiguratorului City Insurance, primele de asigurare ale politelor de asigurare RCA au tot crescut.

La urmatoarea polita incheiata dupa polita pe care s-a inregistrat dauna, vi s-au scazut 2 clase de bonus din cele deja detinute.

Daca intr-un an de asigurare nu se inregistreaza nicio dauna pe CNP-ul dvs, treceti la clasa urmatoare de bonus decat cea actuala.

Procesul se repeta pana ajungeti la maximul de: B8 ceea ce inseamna 50% reducere fata de tariful standard.

Dar, la fiecare dauna inregistrata, se scad 2 clase de bonus.