Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Langa casa mea un vecin a construit o hală auto ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Langa casa mea un vecin a construit o hală auto neavând autorizație ...

Langa casa mea un vecin a construit o hală auto neavând autorizație de construire, apoi a trecut-o în acte ca fiind anexa gospodărească (garaj) dar el desfășoară activități de reparare a mașinilor, nu are autorizație de funcționare de la primărie și nici de la RAR, Poliția Locală a dispus masura de suspendare a activității dar lucrează în continuare. Ce pot face ca să nu mai desfasoare activități gard in gard cu mine ?
Sesizari peste sedizari,ITM,ANAF,inspectoratul de stat in constructii,DSP etc.Dupa ce va blindati cu documente discutati cu un av.Nu uitati poze,inregistrari audio,video etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat