Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract tripartit intre ONG, cabinet individual de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract tripartit intre ONG, cabinet individual de psihologie si pers fizica.

Buna ziua!

Se poate incheia un contract tripartit intre un ONG, un cabinet individual de psihologie si pers fizica (beneficiarul serviciilor) ?

Beneficiarul serviciilor psihologice are cont deschis in cadrul ONG-ului, unde se strang bani din sponsorizari/formulare.
Cabinetul individual de psihologie (pfi) furnizeaza servicii psihologice catre beneficiar.
Beneficiarul doreste sa achite serviciile din suma stransa in acel cont din cadrul ONG-ului.

Este posibil un astfel de contract?
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Daca nu sunt persoane afiliate, nu e nicio problema
nu e nici o problema, Nici macar daca e vorba de persoane afiliate nu inseamna ca nu e posibil, ci doar trebuie puse clauze adecvate pentru a nu exista conflicte de interese sau alte probleme