avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract tripartit intre ONG, cabinet individual de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract tripartit intre ONG, cabinet individual de psihologie si pers fizica.

Buna ziua!

Se poate incheia un contract tripartit intre un ONG, un cabinet individual de psihologie si pers fizica (beneficiarul serviciilor) ?

Beneficiarul serviciilor psihologice are cont deschis in cadrul ONG-ului, unde se strang bani din sponsorizari/formulare.
Cabinetul individual de psihologie (pfi) furnizeaza servicii psihologice catre beneficiar.
Beneficiarul doreste sa achite serviciile din suma stransa in acel cont din cadrul ONG-ului.

Este posibil un astfel de contract?
Ultima modificare: Miercuri, 15 Decembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: radumititean , utilizator 18:07, 31 Ianuarie 2022
Buna ziua,

Daca nu sunt persoane afiliate, nu e nicio problema
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu e nici o problema, Nici macar daca e vorba de persoane afiliate nu inseamna ca nu e posibil, ci doar trebuie puse clauze adecvate pentru a nu exista conflicte de interese sau alte probleme

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract ong cu cabinet individual de psihologie GeorgiT GeorgiT Buna seara, imi doresc sa infiintez un ONG impreuna cu un alt psiholog. Ambele avem cabinete individuale de psihologie iar intrebarea mea este daca putem fi ... (vezi toată discuția)
Facturi emise de cabinet de psihologie emajaga emajaga Bună ziua, Dacă sunt membru fondator al unui ONG și am și Cabinet Individual de Psihologie pot tăia facturi de pe cabinet către propriul ONG ... (vezi toată discuția)
Cum pot achita terapia prin asociatie? deldar deldar Buna seara! Am infiintat un ong pentru a sustine terapia fetitei mele diagnosticate cu autism. Cum pot achita terapia prin asociatie? Mentionez ca am strans ... (vezi toată discuția)