avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua! Sunt mostenitor cu o cota de 3/8 alaturi de sora 3/8 si mama mea 2/8 si avem de incasat o suma din chirii. Ce pot face daca ele nu vor sa imi dea acest procentaj de 3/8 din suma respectiva? Pot reclama la politie sau exista o alta procedura? Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 17 Decembrie 2021
tyson6677, utilizator
Cel mai recent răspuns: tyson6677 , utilizator 14:30, 17 Decembrie 2021
Politia nu are nici o competenta in problema dvs, singura solutie este avocat,proces civil .Succes.
Am inteles,va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere mostenire mihaela n. mihaela n. Buna ziua. As dori sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez in urmatoarea situatie si cam care sunt costurile unei astfel de actiuni: Locuiesc in apartamentul ... (vezi toată discuția)
Succesiune cu probleme catalinmail072007 catalinmail072007 Tatal meu a decedat in decembrie anul trecut. Mostenitorii lui suntem cei trei copii si mama. In mod normal, trebuie sa dezbatem succesiunea pe jumatatea din ... (vezi toată discuția)
Mostenire dani42ela dani42ela Am nevoie de un raspuns, va rog. Tatal meu a decedat in 2003. A lasat o casa in care locuieste mama mea. Eu, sora mea si fiul fratelui meu decedat, impreuna cu ... (vezi toată discuția)