Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referitor la OUG 130/2021, care prevede că ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referitor la OUG 130/2021, care prevede că „Salariul de bază ...

Referitor la OUG 130/2021, care prevede că „Salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată (...) poate fi aplicat pentru un salariat pentru o perioadă de maximum 24 de luni de la momentul încheierii contractului individual de muncă, '' având în vedere că se aplică începând cu 18 decembrie, se raportează la salariul de bază minim brut din acest moment, adică 2300? Având în vedere că nu este precizat cu cât anume ar trebui angajatorul să crească salariul după 24 luni, rămâne la latitudinea fiecărui angajator să decidă acest aspect?
Multumesc!
Intr-adevar, rămâne la latitudinea fiecărui angajator să decidă cu cat va majora salariul minim.
multumesc, iar pentru luna decembrie se aplică raportat la 2300?
Da, raportat la 2300.