Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! In scara blocului unde locuiesc se afla ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! In scara blocului unde locuiesc se afla „parcata“ ...

Buna ziua! In scara blocului unde locuiesc se afla „parcata“ motocicleta unui vecin de la parter, iar acesta lucru se intampla de prin luna iulie. Acum cateva zile i-am scris si l-am rugat sa-si mute motocicleta in alta parte (detine si o gradina si o cabanuta din lemn) pentru ca urmeaza sa se faca curatenie pe scara si in zona in care se afla motocicleta nu se poate ajunge. In plus, i-am spus ca nu este normal sa stam cu motocicleta in scara (in special pentru ca pana la primavara nu o va folosi). Nu numai ca vecinul nu a mutat-o, dar a si decorat-o cu globuri si beteala. Presedintele asociatiei nu este in localitate luna aceasta si as vrea sa stiu daca exista o modalitate prin care il pot „convinge“ sa mute motocicleta. Multumesc!
raluca225, utilizator
Lasati pe ea cadouri pentu copii...dulciuri...markere......
Spuneti-i ca veti anunta pompierii pentru obstructionare...sper sa mearga.
Sesizati oficial serviciul directia corp control din primarie si politia teritoriala