avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua. Un model de anulare a carantinei, se poate? ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua. Un model de anulare a carantinei, se poate? Vin in ...

Buna ziua. Un model de anulare a carantinei, se poate? Vin in 28 din Austria, ma asteapta copiii, si nu as vrea sa fac carantina. Vin si cu test PCR, dar tara a ramas in zona rosie.
In baza care-i legi pot anula, carantina, cum trebuie formulata cererea, si cum.o depun la judecatorie, daca sunt in carantina? Multumesc astept raspuns, Sarbatori fericite
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 07:35, 26 Decembrie 2021


Diana Daisy a scris:

Buna ziua. Un model de anulare a carantinei, se poate? Vin in 28 din Austria, ma asteapta copiii, si nu as vrea sa fac carantina. Vin si cu test PCR, dar tara a ramas in zona rosie.
In baza care-i legi pot anula, carantina, cum trebuie formulata cererea, si cum.o depun la judecatorie, daca sunt in carantina? Multumesc astept raspuns, Sarbatori fericite


In baza cetateanului liber se poate anula. Adica "eu nu vreau". Imi pare rau ca va aflati in situatia asta. Acum, ce am zis sa nu o luati in serios. Dar multi nu o sa respecte carantina pentru ca avem un stat care la fel, nu ne respecta.
Nu am mai nimerit niciodată carantină. Pe mine mă interesează o lege, de a o contesta... e clar că voi sta in carantină, eu nu omit asta, si voi respecta clar...

Nomenas a scris:



Diana Daisy a scris:

Buna ziua. Un model de anulare a carantinei, se poate? Vin in 28 din Austria, ma asteapta copiii, si nu as vrea sa fac carantina. Vin si cu test PCR, dar tara a ramas in zona rosie.
In baza care-i legi pot anula, carantina, cum trebuie formulata cererea, si cum.o depun la judecatorie, daca sunt in carantina? Multumesc astept raspuns, Sarbatori fericite


In baza cetateanului liber se poate anula. Adica "eu nu vreau". Imi pare rau ca va aflati in situatia asta. Acum, ce am zis sa nu o luati in serios. Dar multi nu o sa respecte carantina pentru ca avem un stat care la fel, nu ne respecta.

Legislatia actualizata privind carantinarea o gasiti aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce dovezi științifice exista ca cei vaccinați împotriva covid-19 ... CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Ce dovezi științifice exista ca cei vaccinați împotriva Covid-19 nu transmit virusul daca sunt infectati după momentul vaccinării? Formulez aceasta ... (vezi toată discuția)
Carantina. Christinne2013 Christinne2013 Buna ziua, Vreau sa va intreb, conform legislatiei in vigoare din Romania, la momentul intoarcerii dintr o zona rosie cei care se intorc, sub forma de ... (vezi toată discuția)
Carantina coronavirus buna ziua , la sfârșitul lunii vreau sa merg in românia dintr-o ... IULIA-IULIA IULIA-IULIA Buna ziua , La sfârșitul lunii vreau sa merg in România dintr-o țara încadrată in zona roșie cu soțul vaccinat, eu și fetița de 6 ani nevaccinate ... (vezi toată discuția)