avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la care am lucrat ...

Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la care am lucrat si as dori sa stiu cum se procedeaza in continuare pentru a pune in aplicare hotararea judecatoreasca.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:25, 27 Decembrie 2021
Fie va adresati direct angajatorului sa puna in executare hotararea judecatoreasca , fie va adresati unui executor judecatoresc
As dori sa stiu daca exista model de cerere ptr a o trimite angajatorului sa execute hotararea judecatoreasca ???
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Domnule Director/Administrator

Subsemnatul ____, domiciliat în_, în calitate de fost salariat, vă solicit

Punerea în executare silită

a titlului executoriu reprezentat de hotararea judecatoareasca nr. ................ , pronuntata de catre ................ prin care s-a decis urmatoarele :
..............


Sumele de bani vor fi virate in contul ..............

obs.
se va completa si cu reintegrarea ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este conditia de reintegrare a unui angajat dupa ce instanta a anulat concedierea? ContSters83715 ContSters83715 Un angajat pe care l-ati concediat obtine in instanta anularea concedierii. Existand o decizie judecatoreasca in acest sens, sunteti obligat sa il ... (vezi toată discuția)
Reintegrare urmare unei decizii definitive si irevocabile a curtii de apel prin executor judecatoresc sviasu sviasu 1.In data de 10.05.2016 a fst pronuntata hotararea curtii de apel care a dispus reintegrarea si plata drepturilor salariale in conformitate cu legea. 2.In ... (vezi toată discuția)
Angajare inaintea recursului razvantoader92 razvantoader92 Buna ziua! In cadrul unui proces de litigiu de munca (anularea concedierii), sentinta a fost data in favoarea mea, a reclamantului, iar angajatorul a facut ... (vezi toată discuția)