Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la care am lucrat ...

Am castigat un proces si apelul impotriva firmei la care am lucrat si as dori sa stiu cum se procedeaza in continuare pentru a pune in aplicare hotararea judecatoreasca.Multumesc.
Fie va adresati direct angajatorului sa puna in executare hotararea judecatoreasca , fie va adresati unui executor judecatoresc
As dori sa stiu daca exista model de cerere ptr a o trimite angajatorului sa execute hotararea judecatoreasca ???
Domnule Director/Administrator

Subsemnatul ____, domiciliat în_, în calitate de fost salariat, vă solicit

Punerea în executare silită

a titlului executoriu reprezentat de hotararea judecatoareasca nr. ................ , pronuntata de catre ................ prin care s-a decis urmatoarele :

Sumele de bani vor fi virate in contul ..............

obs.
se va completa si cu reintegrarea ....