avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera platita - perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera platita - perioada preaviz

Buna ziua,

Acordarea unei zile libere platite pe perioada preavizului (aprobata de catre angajator) suspenda aceasta perioada?

Eu consider ca nu, dar prinde bine si o confirmare.

Multumesc
Ultima modificare: Luni, 27 Decembrie 2021
AndradaCristu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:26, 27 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Acordarea unei zile libere platite pe perioada preavizului (aprobata de catre angajator) nu suspenda acea perioada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu casatorie eu1984 eu1984 Buna ziua , Daca in perioada preavizului de 20 de zile, angajatul se casatoreste , poate dispune de cele 5 zile libere conform legii ? Multumesc! (vezi toată discuția)
Zile libere platite in caz de demisie gabrielle_24 gabrielle_24 Buna seara, In timpul preavizul pentru demisie, se pot lua zile libere platite pt scoala inchisa? Sau in cazul in care esti in aceste zilele libere platite ... (vezi toată discuția)
Preaviz nuta_statache nuta_statache Buna seara! Sint inginer, in productie, coordonez un sector de 28 muncitori. Am de luat 6 zile de CO ramase din anul 2011 si cca 50 ore lucrate peste program ... (vezi toată discuția)