Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera platita - perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera platita - perioada preaviz

Buna ziua,

Acordarea unei zile libere platite pe perioada preavizului (aprobata de catre angajator) suspenda aceasta perioada?

Eu consider ca nu, dar prinde bine si o confirmare.

Multumesc
AndradaCristu, utilizator
Acordarea unei zile libere platite pe perioada preavizului (aprobata de catre angajator) nu suspenda acea perioada.