Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Va rog spuneti-mi, ce acte sunt necesare pt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Va rog spuneti-mi, ce acte sunt necesare pt schimbarea ...

Buna ziua,
Va rog spuneti-mi, ce acte sunt necesare pt schimbarea Pres Asoc la Judecatorie? Fostul Pres si-a dat demisia si a facut pierdute o serie de documente. Nu am vrea( restul membrilor Asoc) ca noul Pres ales sa faca cine stie cate drumuri la Judecatorie. Cel mai bine, sa se duca cu tot ce trebuie de la inceput. Situatia a devenit stringenta dupa ce banca ne-a blocat accesul la cont. Tot din cauza Pres demisionar, care timp de 2 ani nu a fost in stare sa se inscrie la judecatorie.. Banca ne-a cerut actualizare de date si...nefacindu-le, ne-a blocat contul. De aceea ne grabim si vrem sa facem din prima , bine
1-Presedintele de asociatie de proprietari exercita atributii in baza unui contract de mandat
Conform disp Codul muncii,institutia demisiei opereaza numai in cazul CIM
2-[ link extern ] /