avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot deschide magazinul sau trebuie sa aștept avizul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot deschide magazinul sau trebuie sa aștept avizul de funcționare?

Bună dimineața! Am și eu o intrebare:dacă am toate actele unei firme, dar nu am încă avizul de funcționare și programul de lucru, pana ies aceste acte pot deschide magazinul sau trebuie neapărat sa aștept sa iasă acele acte? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Ultima modificare: Miercuri, 29 Decembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Gabigeo , utilizator 16:43, 29 Decembrie 2021
Puteti desfasura activitate numai dupa obtinerea autorizatie de functionare. Aceasta se afiseaza.
Mulțumesc frumos!

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti desfasura activitate numai dupa obtinerea autorizatie de functionare. Aceasta se afiseaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avizul de functionare ernest192 ernest192 Buna ziua as avea o intrebare eu vreau sa incep o afacere tip fast food cu o rulota prin piete si targuri am adaugat noul cod caen in actul constatator. Ce ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de la registrul comertului pentru functionare magazin valentina370 valentina370 Buna ziua, lamuriti-ma va rog si pe mine ce documente trebuie sa duc la Registrul Comertului Alexandria ca sa imi emita autorizatie de functionare pentru un ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat in deschiderea unui magazin. cosminsandu cosminsandu Buna ziua, locuiesc in Calarasi, unde am si infiintat un SRL la care astept certificatul si intentionez sa deschid un magazin alimentar(CAEN 4711/4719) intr-un ... (vezi toată discuția)