Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot deschide magazinul sau trebuie sa aștept avizul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot deschide magazinul sau trebuie sa aștept avizul de funcționare?

Bună dimineața! Am și eu o intrebare:dacă am toate actele unei firme, dar nu am încă avizul de funcționare și programul de lucru, pana ies aceste acte pot deschide magazinul sau trebuie neapărat sa aștept sa iasă acele acte? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
george-neagu, moderator
Puteti desfasura activitate numai dupa obtinerea autorizatie de functionare. Aceasta se afiseaza.
Mulțumesc frumos!

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti desfasura activitate numai dupa obtinerea autorizatie de functionare. Aceasta se afiseaza.