avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în cazul părinților ...

Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în cazul părinților decedați pot sa,intabulez proprietatea fără succesiune doar pe baza declarației de la primărie?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 08:12, 30 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, pentru ca declarația de la Primarie nu este act de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa ma asigur ca voi fi chemata la succesiune? cristinaanghel cristinaanghel Buna ziua, Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns in ceea ce priveste urmatoarea speta: tatal meu a decedat, si la inmormantare am aflat ca avea un ... (vezi toată discuția)
Certificat de mostenitor - succesiune - act de proprietate valy13 valy13 Buna ziua, Am nevoie de un sfat in urmatoarea situatie: - tatal meu a mostenit de la parintii lui terenul si casa in care locuieste (succesiunea a fost ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,detin un teren intabulat cu mentiunea drept de posesie, ... cartala cartala Buna ziua,detin un teren intabulat cu mentiunea drept de posesie, exista posibilitatea sa obtin autorizatie de constructie pentru o hala metalica? Am un an de ... (vezi toată discuția)