Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în cazul părinților ...

Bună dimineața. Va rog sa-mi spuneți dacă în cazul părinților decedați pot sa,intabulez proprietatea fără succesiune doar pe baza declarației de la primărie?
Nu, pentru ca declarația de la Primarie nu este act de proprietate.