Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! As vrea sa stiu daca ma pot adresa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! As vrea sa stiu daca ma pot adresa procurorului in ...

Buna ziua!

As vrea sa stiu daca ma pot adresa procurorului in cazul in care dosarul penal este la politie de 2 ani si jumatate?

Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc! Cererea pentru audienta la procuror mi-a fost respinsa pe motiv ca dosarul este la politie. Pot face o cerere de urgentare a cazului catre procuror? Sau exista o alta modalitate in care ma pot adresa?

[ interventie moderator : sters mesaj anterior citat ]
trandafir2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc!
Este vorba despre un incendiu la un atelier de mobila ce a avut loc din cauza unui gratar amenajat langa peretele cladirii. A avut loc o petrecere, inculpatii se cunosc, exista martori.
Tatal meu este persoana vatamata. Dosarul pare a fi blocat la politie deoarece este implicat si actualul subprefect. Au fost audiati doar 2 martori la inceput.
Cererile pentru audienta la politie si procuror au fost respinse pe motiv ca dosarul este in lucru.
Momentan nu avem un avocat, cel cu care am lucrat initial nu s-a ocupat de nimic la momentul respectiv, acum fiind bolnav.

[ interventie moderator : sters mesaj anterior citat ]
trandafir2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~