avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! As vrea sa stiu daca ma pot adresa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! As vrea sa stiu daca ma pot adresa procurorului in ...

Buna ziua!

As vrea sa stiu daca ma pot adresa procurorului in cazul in care dosarul penal este la politie de 2 ani si jumatate?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru0312 , utilizator 17:56, 3 Ianuarie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc! Cererea pentru audienta la procuror mi-a fost respinsa pe motiv ca dosarul este la politie. Pot face o cerere de urgentare a cazului catre procuror? Sau exista o alta modalitate in care ma pot adresa?



[ interventie moderator : sters mesaj anterior citat ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2022
trandafir2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc!
Este vorba despre un incendiu la un atelier de mobila ce a avut loc din cauza unui gratar amenajat langa peretele cladirii. A avut loc o petrecere, inculpatii se cunosc, exista martori.
Tatal meu este persoana vatamata. Dosarul pare a fi blocat la politie deoarece este implicat si actualul subprefect. Au fost audiati doar 2 martori la inceput.
Cererile pentru audienta la politie si procuror au fost respinse pe motiv ca dosarul este in lucru.
Momentan nu avem un avocat, cel cu care am lucrat initial nu s-a ocupat de nimic la momentul respectiv, acum fiind bolnav.




[ interventie moderator : sters mesaj anterior citat ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2022
trandafir2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Eu sunt vinovatul unui accident rutier cu vătămare corporală, ... Arminmaleki Arminmaleki Eu sunt vinovatul unui accident rutier cu vătămare corporală, Omul nu a scos inca certificatul medico-legala dar sunt sigur că o să fie peste 120 ... (vezi toată discuția)
Dosar penal Tănase Gabriela Mariana Tănase Gabriela Mariana Buna ziua!!Am un dosar penal.de 2 ani astept un raspuns din partea procurorului si nimic.am inteles ca se poate face o cerere pentru urgentarea cazului!va rog ... (vezi toată discuția)
Firma de monitorizare video a distrus dovada infractiunii KLTM KLTM Camerele de luat vederi din holul blocului au inregistrat dovada unei infractiuni petrecuta pe spatiul de unde captau imagini. A doua zi dupa infractiune, ... (vezi toată discuția)