Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ghidul postat de anaf legat de impozitarea nft-urilor.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ghidul postat de anaf legat de impozitarea nft-urilor.

In ghidul postat de anaf legat de impozitarea nft-urilor se precizeaza ca data realizarii venitului este data la care s-a efectuat tranzactia, indiferent de data la care cryptomonedele sunt vandute in valuta. Ce ma nedumereste este daca asta se aplica doar la cei care creeaza nft-uri si le vand sau se aplica si pentru cei ce doar tranzactioneaza nft-uri create de altii.
george-neagu, moderator