Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,lucrez la privat iar angajatorul îmi scade ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,lucrez la privat iar angajatorul îmi scade din norma ...

Buna ziua,lucrez la privat iar angajatorul îmi scade din norma de lucru,orele de sărbătoare legală(atunci când ele există),obligandu-ma sa recuperez.Este legală aceasta practică? Mulțumesc!
Nu este legala. Sesizati ITM-ul.