Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Exista vreo lege sau regulament care sa nu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Exista vreo lege sau regulament care sa nu dispuna ...

Buna ziua.
Exista vreo lege sau regulament care sa nu dispuna eliberarea pensiei unei persoane decedate catre rude? Matusa mea a decedat pe data de 27/12/2021 iar cei de la Casa Pensiilor au refuzat eliberarea pensiei pt luna decembrie pe motiv ca nu a decedat in ultima zi a lunii! Este posibil asa ceva? Multumesc anticipat pt raspuns!
Dar v-o eliberează.
După ce dezbateti succesiunea și prezentați un certificat de moștenitor, unde sa fie menționată suma respectiva.