Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna seara! Vreau sa preiau un traseu transport local ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna seara! Vreau sa preiau un traseu transport local de persoane ...

Buna seara!
Vreau sa preiau un traseu transport local de persoane .
Ce tip de firma mi-ar trebui ? Care ar fii primii pasi pe care ar trebui sa ii fac pentru a deschide firma ?
Ar fii mai rentabil sa o deschid pe mine avand 24 de ani sau pe sotul care depaseste 30 ?
Va multumesc anticipat!
Mergeti la Registrul comertului din judetul dvs. si completati cererea plus dosar pentru infiintare firma. In functie de ce fel de firma doriti se depun documente corespunzatoare.
Sigur aveti nevoie de carnet de sofer categoria si vechimea in soferie corespunzatoare tipului de autovehicul cu care veti face transport de persoane.
Varsta nu conteaza, doar categoria si vechimea in soferie.