Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei persoane ...

Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei persoane care a sesizat Poliția,pentru o faptă pe care nu ai săvirsit-o?
Sesizarea politiei este o obligatie civica, mai ales cand exista banuiala ca s-ar putea savarsi sau s-a savarsit ceva.
Conteaza daca persoana stia clar ca persoana nu a savarsit fapta. Stia?
Știa!

trandafir2 a scris:

Sesizarea politiei este o obligatie civica, mai ales cand exista banuiala ca s-ar putea savarsi sau s-a savarsit ceva.
Conteaza daca persoana stia clar ca persoana nu a savarsit fapta. Stia?

Pentru ce fapta?