avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei persoane ...

Prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva unei persoane care a sesizat Poliția,pentru o faptă pe care nu ai săvirsit-o?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 14:13, 8 Ianuarie 2022
Sesizarea politiei este o obligatie civica, mai ales cand exista banuiala ca s-ar putea savarsi sau s-a savarsit ceva.
Conteaza daca persoana stia clar ca persoana nu a savarsit fapta. Stia?
Știa!

trandafir2 a scris:

Sesizarea politiei este o obligatie civica, mai ales cand exista banuiala ca s-ar putea savarsi sau s-a savarsit ceva.
Conteaza daca persoana stia clar ca persoana nu a savarsit fapta. Stia?

Pentru ce fapta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura penala Serghei_B Serghei_B Am depus o plangere penala impotriva unei firme care a emis bilete la ordin fara acoperire la serviciul investigatii fraude impotriva administratorilor ( pe ... (vezi toată discuția)
La biroul rutier al unei poliții municipale,s-a făcut o plîngere ... radinschipaul radinschipaul La biroul rutier al unei poliții municipale,s-a făcut o plîngere mincinoasă împotriva mea.Cum pot să mă îndrept împotriva acelei persoane care a ... (vezi toată discuția)
Protectia copilului ramo81 ramo81 cineva face o plangere la protectia copilului cat dureaza ancheta cum poti afla persoana care a facut acea sesizare pt a putea fi trasa la raspundere pt timpul ... (vezi toată discuția)