Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plangere ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plangere ITM

Buna ziua,
Daca am facut plangere la ITM si s-a solutionat in favoarea angajatorului,desi eu am documente ca nu este adevarat ceea ce mi s-a sraspuns de la ITM cui pot face o sesizare mai departe?
Va multumesc pentru raspunsuri!
Am trimis toate actele angajatorului prin posta cu confirmare de primire,deoarece la sediu mi se refuza a mi se da nr. de inregistrere la acele acte.
Am facut 2 plangeri al ITM cu diferite sesizari,incalcarea anumitor drepturi si ambele s-au solutionat in favoarea angajatorului-are pile,ce sa zic-desi am adus documente care dovedeau spusele mele,iar ambele sesizari au fost solutionate de aceeasi persoana,de aceea vreau sa fac o sesizare mai departe.
Forumurile superioare ITM-ului sunt cele doua institutii la care m-am referit mai sus Inspectia Muncii si Ministerul Muncii.
La aceste doua institutii puteti depune sesizarea.
florenta_22 a scris:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Am trimis toate actele angajatorului prin posta cu confirmare de primire,deoarece la sediu mi se refuza a mi se da nr. de inregistrere la acele acte.
Am facut 2 plangeri al ITM cu diferite sesizari,incalcarea anumitor drepturi si ambele s-au solutionat in favoarea angajatorului-are pile,ce sa zic-desi am adus documente care dovedeau spusele mele,iar ambele sesizari au fost solutionate de aceeasi persoana,de aceea vreau sa fac o sesizare mai departe.

A trecut aproape un an ... Si eu sunt in aceeasi situatie ... ce ati rezolvat pana la urma ? Multumesc