Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit NFT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit NFT

Buna! Doresc sa cumpar/vand nft-uri. Eventualul profit as vrea sa il retrag pe cardul firmei, un LLC facut in SUA. Cand doresc sa retrag banii din firma, probabil pe un card la o banca romaneasca, cum declar acel venit? Poate fi declarat ca si dividende? Multumesc.
Da si se impoziteaza cu 5% prin stopaj la sursa .