avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună! Am moștenit un teren de la părinți. Pe acel ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună! Am moștenit un teren de la părinți. Pe acel teren este ...

Bună!
Am moștenit un teren de la părinți.
Pe acel teren este o construcție făcută de părinții mei împreună cu o alta familie.
De câțiva ani acea familie si-a însușit acea clădire. Noi nu mai avem acces.
Sunt de acord sa demoleze acea clădire, sa o mute de pe terenul meu, doar sa scap de ei.
Ce ma sfătuiți sa fac?
Cel mai recent răspuns: Chrom , utilizator 22:25, 9 Ianuarie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzufruct viager stefan dorel stefan dorel Buna ziua, Intrebarea mea este, ce se intampla daca cineva construieste o casa pe un teren obtinut in baza unui contract uzufruct viager, daca ulterior se ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt proprietarul unei case construita cu autorizație ... MMRS MMRS Buna ziua , Sunt proprietarul unei case construita cu autorizatie pe terenul de 195 mp inchiriat de la statul roman . In urma retrocedarii terenului ... (vezi toată discuția)
Cultura pe pe un teren pe care nu sunt titular Iulia2012 Iulia2012 Buna ziua, Am nevoie de sfaturile dvs. in urmatoarea problema. Pe un teren de 6 arii am plantat salcami (bunica, eu, tatal meu, mama, sora si sotul ei). ... (vezi toată discuția)