Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună! Am moștenit un teren de la părinți. Pe acel ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună! Am moștenit un teren de la părinți. Pe acel teren este ...

Bună!
Am moștenit un teren de la părinți.
Pe acel teren este o construcție făcută de părinții mei împreună cu o alta familie.
De câțiva ani acea familie si-a însușit acea clădire. Noi nu mai avem acces.
Sunt de acord sa demoleze acea clădire, sa o mute de pe terenul meu, doar sa scap de ei.
Ce ma sfătuiți sa fac?
~ Conținut șters la cerere ~