Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Masina sechestrata de catre service/dealer
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Masina sechestrata de catre service/dealer

Imi puteti, va rog spune cum se poate scoate legal o masina din service?
Acesta este ajunsa acolo in urma unui dosar de dauna si pentru ca reparatorul nu a finalizat reparatia nici dupa 1 an jumatate, dosarul de dauna s-a finalizat acum, impreuna cu asiguratorul, prin reparatie in regie proprie si deci cu predarea masinii din sarcina asiguratorului in sarcina beneficiarului,
Acum service-ul REFUZA ELIBERAREA MASINII.... (!?!) Cum putem scoate masina, daca acesta nu raspunde solicitarilor noastre repetate? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Nu raspunde la telwfon, nu raspunde la sediu... refuza orice comunicare!
Nu inteleg ce i-as putea datora, in conditiile in care relatia lui a fost pana acum cu asiguratorul? De la acesta primise accept de plata!

Voinea Liviu a scris:

Ati incercat amiabil?Asta insemnand sa ii platiti ce ii datorati?
In ce localitate se afla service ul?

mai exista acel service ? ati fost sa va luati masina ?
~ Conținut șters la cerere ~