Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Comisie rogatorie , se poate face la audierea unui ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Comisie rogatorie , se poate face la audierea unui inculpat

Delegarea se poate face la audierea unui inculpat de către un organ superior
viorelv, utilizator
Da, corect, aveti dreptate, in limba romana se folosesc semnele de punctuatie, in functie de care si sensul propozitiilor.
Am vrut sa întreb dacă o persoana juridica poare fi comice anterior la o tentativa imperfecta la infracțiunea de inducerea în eroare a organelor judiciare

viorelv, utilizator
Buna intrebare, dar care este relevanta(?), atata vreme cat tentativa la infractiunea de inducere in eroare a organelor judiciare desi posibila, nu este incriminata. Daca este o speta reala, devoalati speta. Daca este o teorie, clarificati ce anume va intereseaza, tinand cont de ce v-am scris mai sus.
Prima data ma interesează dacă luarea unei declarații de suspect sau de inculpat este un act procesual și dacă se poate face prin delegare, se mulțumește!
Prima data va spun ca luarea unei declarații de suspect sau de inculpat nu este un act procesual (atunci, ghici ce este?) si, da, se poate face prin delegare.