Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship-concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship-concediu de odihna

Pentru un Internship de 4 luni am dreptul la zile de concediu de odihna? Multumesc anticipat pentru raspuns.
petre01, utilizator
Pe perioada desfășurării programului de internship, internul are alte drepturi care decurg din lege sau din contractul de internship.

In lege nu se specifica, astfel verificati contractul daca aveti sau nu dreptul la CO.
Cornel Vasile, Consilier juridic