avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship-concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship-concediu de odihna

Pentru un Internship de 4 luni am dreptul la zile de concediu de odihna? Multumesc anticipat pentru raspuns.
Ultima modificare: Marți, 11 Ianuarie 2022
petre01, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:27, 11 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe perioada desfășurării programului de internship, internul are alte drepturi care decurg din lege sau din contractul de internship.

In lege nu se specifica, astfel verificati contractul daca aveti sau nu dreptul la CO.
Ultima modificare: Marți, 11 Ianuarie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa ma ajutati cu o informatie! este interzis sa acordam ... raluca.dumitru raluca.dumitru Va rog sa ma ajutati cu o informatie! Este interzis sa acordam tichete de masa unui student care se afla in internship la noi in societate? Acesta are contract ... (vezi toată discuția)
Drept la plata concediului neefectuat in perioada de proba ingrijorata ingrijorata Buna ziua, Am fost angajata 1 luna si 3 zile.Am incetat colaborarea in perioada de proba, dar angajatorul spune ca am semnat regulamentul intern care ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna în preaviz la patron ciorax ciorax Buna dimineata. În data de 16 Mi-am depus preavizul la locul de munca. Lucrez de aproape 4 luni. La patron. Mi s-a spus sa fac cerere de preaviz, si după ... (vezi toată discuția)