avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pot deveni reprezentant legal al unuia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pot deveni reprezentant legal al unuia dintre parinti? ...

Buna ziua,
Pot deveni reprezentant legal al unuia dintre parinti? Are discernamant, nu area alte probleme, dar se deplaseaza destul de greu si ar fi de ajutor daca l-as reprezenta eu in fata institutiilor.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 12:15, 12 Ianuarie 2022
Puteti merge la un notar/chema acasa pentru o procura

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura notariala cora1 cora1 Buna ziua, Mama mea este bolnava de Alzheimer faza moderata si in ultima vreme simptomele bolii s-au agravat. Necesita supraveghere permanenta si o solutie ... (vezi toată discuția)
Dezbatere succesiune după tata și frate decedați: cumnata mea are dreptul la moștenire? Laurentiu Soare Laurentiu Soare Buna ziua. As dori sa dezbat succesiunea in urma mortii tatalui meu. Mama este in viata, iar fratele meu este decedat si nu a avut copii. Ma interesa daca ... (vezi toată discuția)
Procura nica bica nica bica Buna seara, am si eu o intrebare referitoare la o procura pe care o detin de la mama mea (in urma unei succesiuni). In baza acestei procuri va rog sa imi ... (vezi toată discuția)