Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara lucrez la o firmă de pază o zi cu o zi si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara lucrez la o firmă de pază o zi cu o zi si am 154 ...

Buna seara lucrez la o firmă de pază o zi cu o zi si am 154 de ore lucrate și mi sa spus că nu beneficiez de bonuri de masa pe luna decembrie că am ore putine ,din cîte știu eu bonurile se da pe zilele lucrate ,.Ce trebuie să fac că să îmi primesc bonurile pe luna decembrie
Solicitati regulamentul intern si/sau procedura prin care se acorda tichetele de masa. Exista posibilitatea impunerii anumitor conditii, dar nu este neaparat. In felul acesta supuneti atentiei persoanelor responsabile ca dvs. va cunoasteti drepturile si ii rugati sa verifice inca o data situatia.
Loredana Șerban, Consultant resurse umane