Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aceste zile libere se refera doar la salariatii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aceste zile libere se refera doar la salariatii bugetari sau ...

Aceste zile libere se refera doar la salariatii bugetari sau si la cei angajati in domeniul privat ? Daca in CM de la privat se specifica liber in zilele de sarbatori legale atunci angajatorul este obligat sa acorde compensatii daca se lucreaza in aceste zile ?
Prevederile referitoare la zilele de sarbatoare legala in care nu se lucreaza se aplica atat in sectorul privat , cat si in cel bugetar.
Multumesc !