Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Eusi sotia sa platim aceleasi sume cu titlu de impozit ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Eusi sotia sa platim aceleasi sume cu titlu de impozit pe cladiri si teren intravilan (de sub bloc)?

Detin in proprietate impreuna cu sotia un apartament. Este legal ca si eu cat si sotia sa platim aceleasi sume cu titlu de impozit pe cladiri si teren intravilan ( de sub bloc)?
george-neagu, moderator
Dumneavoastra si sotia platiti aceleasi sume cu titlu de impozit pe cladiri si teren intravilan ( de sub bloc) pentru ca detineti cate 50% din acea proprietate.
Si daca eram unic proprietar plateam dublu?
~ Conținut șters la cerere ~