Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se dovedeste calitatea de actionar?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se dovedeste calitatea de actionar?

Cum se dovedeste calitatea de actionar atunci cand vrei sa vinzi actiunile detinute, dar cupoanele in forma materiala s-au pierdut, iar titularul lor apare in registrul actionarilor.
Care este solutia pentru indeplinirea formalitatilor impuse de ONRC?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Mergeti cu buletinul direct la un broker de a o societate de valori mobiliare la care doriti si va ajuta el cu ce aveti nevoie si tot prin el veti face si vanzarea actunilor.