Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce se intampla in cazul asta cu scutirea de impozit?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce se intampla in cazul asta cu scutirea de impozit?

Buna tuturor,
Avem un programator fost student care nu ne-a informat ca nu si-a dat licenta. Ce se intampla in cazul asta cu scutirea de impozit? Practic are un an de zile in care a a fost scutit in acel an "inghetat". Va trebui sa ii retinem impozitul retroactiv si sa facem rectificative la declaratiile 112? Sau putem continua cu scutirea de impozit? Nu gasesc niciuned in lege ce se intampla in cazul asta... Multumesc!
george-neagu, moderator